Yerbamate.com.pl korzysta z plików cookies w celu realizacji usług: statystycznych, społecznościowych, funkcjonalnych. Szczegółowe informacje umieściliśmy w Polityce Prywatności i Bezpieczeństwa.

Matero Okute 180ml gat.II

Posiada delikatne wgniecenia, odbarwienia metalu, zarysowania lub inne defekty, które nie mają wpływu na właściwe użytkowanie produktu.

Więcej szczegółów

dostępny

Nie ma punktów za ten produkt, ponieważ już jest na niego promocja.


57,00 zł brutto

-40%

95,00 zł brutto

Dodaj do listy życzeń

Więcej informacji

Matero Okute PRZECENA

Pojemność ok. 180-200ml (pomiar po maksymalnym napełnieniu wodą). Wysokość 10cm.

Drewno Palo Santo zawiera specyficzny aromat, który niesamowicie komponuje się z yerba mate. Inne źródła podają, że drewno to posiada właściwości lecznicze.

Drewno poddane działaniu wody może pękać, dlatego przed użyciem naczyń z palo santo należy je specjalnie przygotować. Tradycyjny przepis: Przed użyciem naczynia, należy starannie wetrzeć w wewnętrzne ścianki masło. Tak przygotowane naczynie odstawić na kilka dni w ciepłe miejsce, wcierając co jakiś czas masło. Po tym czasie należy zebrać nadmiar masła, np. papierowym ręcznikiem i sporządzić w naczyniu nasz ulubiony napar - yerba mate.
Zamiast masła można użyć oleju, jednakże aromat oleju może niektórym przeszkadzać, natomiast aromat masła tak skomponuje się z zapachem palo santo, że nawet go nie zauważymy.
Dlaczego masło? Otóż masło stosuje się w celu impregnacji drewna. Tłuszcz wchłania się w powierzchnię drewna zapobiegając przedostawaniu się przez nie wody (tłuszcze są hydrofobowe, nie lubią wody :-) ).

Proces impregnacji teoretycznie wystarczy przeprowadzić tylko raz, jednak z praktyki wiemy, że po zauważeniu małych pęknięć najlepiej go powtórzyć.

Opinie

Na razie nie dodano żadnej recenzji.

Napisz opinię

Matero Okute 180ml gat.II

Matero Okute 180ml gat.II

Posiada delikatne wgniecenia, odbarwienia metalu, zarysowania lub inne defekty, które nie mają wpływu na właściwe użytkowanie produktu.

5 innych produktów w tej samej kategorii: