Ta strona wykorzystuje pliki cookies
Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach swojej przeglądarki.

Matero Palo Santo II gat.

Naczynie obite lub zarysowane w transporcie. Wada nie ma wpływu na użytkowanie. Solidne matero z pachnącego drewna Palo Santo okute w metal.

Więcej szczegółów

dostępny

Nie ma punktów za ten produkt, ponieważ już jest na niego promocja.


65,00 zł brutto

-30,00 zł

95,00 zł brutto

Dodaj do listy życzeń

Więcej informacji

Matero Okute II gat.

Pojemność 180-200ml, wysokość 10,5 cm. Maksymalnie do naczynia zmieści się porcja 40-45g suszu yerba mate.

Naczynie wykonane jest z drewna Bulnesia sarmientoi, zw. palo santo zawierającego specyficzny aromat, który niesamowicie komponuje się z yerba mate.

Bulnesia sarmientoi to drzewo występujące w krajach Ameryki Południowej (Argentyna, Boliwia, Paragwaj). Drewno posiada smugi w kolorze złotym, brązowym i zgniło-zielonym, charakteryzuje się wysoką twardością. Stosuje się je głównie w przemyśle rzemieślniczym (rękodzieła, meble, fajki), a silnie pachnącą żywicę wykorzystuje się w przemyśle perfumeryjnym. Niektóre źródła podają, że drewno to posiada właściwości lecznicze. Mieszkańcy regionu Chaco wykorzystują wywar z kory do leczenia problemów żołądkowych. Małe kawałki drewna mogą być używane również w formie kadzidła.

Podczas miejscowych uroczystości weselnych, para musi zasadzić sadzonkę Palo Santo jako symbol łączący ich losy.

Drewno palo santo źle znosi zmiany wilgoci, poddane działaniu wody może pękać, powinno mieć stałą wilgotność, więc dobrze jest zostawiać w naczyniu wilgotny susz. Przed użyciem naczyń z palo santo należy je specjalnie przygotować. Tradycyjny przepis: Przed użyciem naczynia, należy starannie wetrzeć w wewnętrzne ścianki masło. Tak przygotowane naczynie odstawić na kilka dni w ciepłe miejsce, wcierając co jakiś czas masło. Po tym czasie należy zebrać nadmiar masła, np. papierowym ręcznikiem i sporządzić w naczyniu nasz ulubiony napar - yerba mate.
Zamiast masła można użyć oleju, jednakże aromat oleju może niektórym przeszkadzać, natomiast aromat masła tak skomponuje się z zapachem palo santo, że nawet go nie zauważymy.
Dlaczego masło? Otóż masło stosuje się w celu impregnacji drewna. Tłuszcz wchłania się w powierzchnię drewna zapobiegając przedostawaniu się przez nie wody (tłuszcze są hydrofobowe, nie lubią wody :-) ).

Proces impregnacji teoretycznie wystarczy przeprowadzić tylko raz, jednak z praktyki wiemy, że po zauważeniu małych pęknięć najlepiej go powtórzyć.

Opinie

Oceń 
2016-07-14

Bardzo dobry produkt.

Przed zakupem miałem obawy, co do autentyczności drewna użytego do produkcji matero. Zaraz po otworzeniu paczki wszystkie obawy zniknęły. Matero było suche ,ale już posiadało igiełki żywicy na ściankach i intensywny zapach. Po pierwszej dobie curado (zalałem po prostu letnią wodą, którą przez 3 dni będę wymieniał) pojawił się zielony żywiczny nalot. Jest to drewno z najwyższej półki. Co do uszkodzenia jest one mało widoczne i nie przeszkadza w żaden sposób.

  • 2 z 2 ludzi uznało tą recenzję za pomocną.
Oceń 
2016-07-05

Majstersztyk

Dziękuję za szybką przesyłkę, palo santo przewyższyło moje oczekiwania już po rozpakowaniu zapach, aromat drewna roznosił się po pokoju idealnie leży w dłoni, do tego promocja z powodu małego wklęśnięcia nie żałuję wydanych pieniędzy . Naprawdę polecam zakup wszystkim którzy chcą przejść na kolejny poziom picia Yerba Mate dziekuję

  • 2 z 2 ludzi uznało tą recenzję za pomocną.

Napisz opinię

Matero Palo Santo II gat.

Matero Palo Santo II gat.

Naczynie obite lub zarysowane w transporcie. Wada nie ma wpływu na użytkowanie. Solidne matero z pachnącego drewna Palo Santo okute w metal.

4 innych produktów w tej samej kategorii: